Chroń swój telefon

Chroń swój telefon

Data publikacji 18.09.2015

Chroń swój telefon

         W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu nasiliły się kradzieże telefonów komórkowych. Sprawcy stosują różne sposoby dla osiągnięcia swojego celu, często bardzo pomysłowe. Dlatego w celu uniknięcia utraty telefonu przedstawiamy kilka rad jak  utrudniać działanie złodziejom:

 - Noś telefon w miejscu małowidocznym dla osób trzecich np. wewnętrznej kieszeni kurtki czy marynarki, kieszeni koszuli, w etui przymocowanym do paska spodni, zawieszony na szyi na specjalnej „smyczy” schowany pod sweter czy bluzkę. Nigdy nie wkładaj telefonu do plecaka, tylnej kieszeni spodni.

 - Nawet na chwile nie pozostawiaj swojego telefonu bez dozoru

 - Nie pokazuj swojego telefonu osobom, których nie znasz, a tym bardziej nie zachwalaj jego walorów technicznych i funkcji jakie posiada.

 - Korzystając z telefonu na ulicy staraj się to robić w sposób dyskretny, nie rzucający się w oczy.

 - Udając się w miejsce gdzie telefon nie będzie ci potrzebny np. pływalnia, szpital, siłownia zorientuj się wcześniej czy tam gdzie się udajesz jest możliwość korzystania ze schowka.

 -Rozważ czy telefon komórkowy jest ważnym wyposażeniem ucznia udającego się do szkoły

 - Gdy stwierdzisz kradzież swojego telefonu, niezwłocznie powiadom o tym swojego operatora w celu zablokowania swojego konta

 
PAMIĘTAJ!!

 Dokonując zakupu telefonu pochodzącego z przestępstwa sam popełniasz przestępstwo.

 

 

 

mł. asp. Mariusz Wojciechowski

Powrót na górę strony