Poszukiwani i Zaginieni

Kolejny kierujący z narkotykami

Data publikacji 17.02.2020

Policjanci z rypińskiej komendy zatrzymali 21–letniego mieszkańca Rypina, który kierował samochodem będąc pod wpływem amfetaminy. Jak się okazało, Rypinianin posiadał też przy sobie susz marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

We wtorek ( 11.02.20r.) policjanci wydziału patrolowo- interwencyjnego rypińskiej komendy podczas pełnienia służby na terenie miejscowości Starorypin Prywatny zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Honda Civic. Z uwagi na silne pobudzenie mężczyzny, funkcjonariusze postanowili przebadać go na zawartość środków odurzających. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało obecność amfetaminy w jego organizmie. Ponadto, policjanci ujawnili w kieszeni jego kurtki susz marihuany. 21-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy oraz pobrano w szpitalu krew do badań. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pod ich wpływem zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

Powrót na górę strony