Wiadomości

Asp. szt. Marcin Pankowski z odznaką „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Data publikacji 09.12.2023

Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” to niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi. Taką właśnie odznaką został wyróżniony asp. szt. Marcin Pankowski z rypińskiej komendy.

W miniony wtorek (5.12.23) w Brodnicy w budynku terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Odznaczenia te nadawane są Honorowym Dawcom Krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadawana tylko raz, osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Jednym z wyróżnionych był policjant z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie asp. szt. Marcin Pankowski, który na co dzień jest dzielnicowym na terenie gminy Rypin. Oprócz niesienia pomocy w zakresie bezpieczeństwa, dzieli się tym co ma najcenniejsze. Dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego od wielu lat jest honorowym dawcą krwi i dotychczas oddał aż 24 litry krwi.

Jesteśmy pełni uznania dla takiej postawy i serdecznie gratulujemy otrzymanego odznaczenia!

  • nagrodzony odbiera gratulacje i odznaczenie
  • zdjęcie przedstawia list gratulacyjny o treści: "Szanowny Pan Marcin Pankowski, List gratulacyjny za ofiarowanie ponad 20 litrów krwi i jej składników w celu ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka, aktywne promowanie honorowego krwiodawstwa, działanie na rzecz niesienia pomocy osobom chorym, i wymagającym leczenie krwią, i jej składnikami oraz postawę pełna poświęcenia i oddania misji niesienia dobru", odznaczenie oraz legitymację
Powrót na górę strony