Wiadomości

Policjanci przybyli w samą porę i uratowali młodego mężczyznę

Rypińscy policjanci uratowali młodego mężczyznę, który zamierzał skoczyć z mostu. Na szczęście rozmowa z policjantami oraz ich zdecydowana reakcja odwiodła go od tego desperackiego kroku. Młody człowiek bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.

W sobotę (11.06.22r) po godzinie 18-tej dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że na moście przy ul. Kościuszki w Rypinie stoi mężczyzna, który przeszedł przez barierkę i chce skoczyć do rzeki. Pilnie udali się tam policjanci z patrolówki. Na miejscu zauważyli młodego mężczyznę, który zdenerwowany twierdził, że nie chce żyć i się zabije.

Funkcjonariusze widząc powagę sytuacji nawiązali rozmowę z mężczyzną próbując go uspokoić. Jednocześnie podjęli zdecydowane działania. Jeden z funkcjonariuszy przeskoczył przez barierkę i chwycił mężczyznę za rękę. Po rozmowie z policjantami mężczyzna uspokoił się i oświadczył, że będzie współpracował. Po chwili podał rękę policjantce, która przytrzymywała go zza barierki. Funkcjonariusze wspólnymi siłami wydostali mężczyznę i pomogli zejść z mostu.

Na miejsce przybyły także inne służby ratownicze. Będący na miejscu lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala specjalistycznego.

To przykład kolejnej interwencji policjantów, gdzie ich profesjonalne działanie oraz troska o życie i zdrowie ludzkie doprowadziła do szczęśliwego jej zakończenia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00- tel. 116 111.

Powrót na górę strony