Wiadomości

Działania "NURD" w powiecie rypińskim

Policjanci z rypińskiej drogówki prowadzili na drogach powiatu działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracali uwagę na to jak kierowcy zachowują się względem pieszych i rowerzystów, a także czy oni sami stosują się do przepisów drogowych.

Wczoraj (07.06.22r) odbyły się ogólnopolskie działania „NURD”, w których uczestniczyli także rypińscy policjanci. Funkcjonariusze w czasie działań zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy pojazdów stosują się do przepisów zapewniających bezpieczeństwo pieszym i rowerzystom, ale także sprawdzali zachowanie niechronionych uczestników ruchu względem kierowców.   

Policjanci szczególną obserwacją objęli przejścia dla pieszych. W efekcie tych działań policjanci ujawnili 30 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. Trzy z nich były szczególnie niebezpieczne.

Dwóch kierowców ominęło pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a trzeci nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście. Za te wykroczenia zgodnie z taryfikatorem kierowcy zostali ukarani mandatem w wysokości 1500 zł oraz dostali 10 punktów karnych. Policjanci ujawnili także nietrzeźwego rowerzystę, który w organizmie miał blisko promil alkoholu. Dostał za to mandat w wysokości 2500 zł.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. O rozwagę również prosimy pieszych, aby przechodząc przez jezdnię zwracali uwagę na to co dzieje się na drodze, stosowali się do sygnalizacji świetlnej i nie przebiegali przez jezdnię.

Powrót na górę strony