Wiadomości

Nagrał się jak łamał przepisy ruchu drogowego

27-latek z powiatu rypińskiego za nic miał przepisy ruchu drogowego. Jadąc drogą wojewódzką w krótkim czasie złamał cztery przepisy ruchu drogowego. Na szczęście jego nieodpowiedzialne zachowanie zostało zarejestrowane na kamerze i nie pozostał bezkarny.

Do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie zgłosił się zbulwersowany świadek, który na swojej kamerce samochodowej nagrał kierowcę BMW wykonującego niebezpieczne manewry na drodze. Policjanci zabezpieczyli nagranie i przeanalizowali popełnione przez niego wykroczenia. Jak się okazało nieodpowiedzialny kierowca dwukrotnie przekroczył linię ciągłą, złamał zakaz wyprzedzania oraz wyprzedzał na skrzyżowaniu. Wszystko to działo się na drodze wojewódzkiej. Był nim 27-latek z powiatu rypińskiego.

W miniony piątek (27.05.22r) policjanci wykonując z nim czynności służbowe ukarali go mandatem w wysokości 3.400 zł oraz nałożyli 15 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność. Jak wynika z ostatnich danych z 2022 roku na kujawsko-pomorskich drogach niewłaściwe wyprzedzanie znajduje się na czwartym miejscu jako przyczyna wypadków drogowych. Należy jednak podkreślić, że jest ono wyjątkowo groźnym manewrem, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych w wyniku niewłaściwego wyprzedzania plasuje się na drugim miejscu pod względem ilości.

Powrót na górę strony